niedziela, 28 marca 2010

Pietnasty dzień otwarty "Zwierzęta i My" 28-03-2010

Wszyscy już tęsknili za nowym dniem otwartym. A chcieć to móc. Wolontariusze zaproponowali dzień otwarty związany z ich działalnością. Dobry pomysł więc wszyscy żwawo włączyli się w jego organizację. Przy pięknej pogodzie i rodzinnej atmosferze upłynął 15 dzień otwarty.
Stałym punktem dni jest edukacja. Tym razem poznaliśmy problematykę wścieklizny, którą przybliżył nam dr n. wet. a zarazem mgr prawa Piotr Listos. Bardzo jasno połączył uwarunkowania prawne z racjonalnym podejściem do tematu wścieklizny wynikającej z wiedzy weterynaryjnej.
Wykład „Dysplazja stawów biodrowych, który wygłosił dr n. wet. Mirosław Karpiński wysłuchano z uwagą. Nie tylko wolontariusze, wśród których jest wielu studentów weterynarii, ale także właściciele zwierząt mieli okazję pogłębić wiedzę na temat bardzo uciążliwej dolegliwości psów.
Darek Ornal docenił rolę działań wolontariuszy w schronisku podkreślając obopólną korzyść wynikającą z kontaktów zwierzę - człowiek.
Przyjemne chwile wspomnień dała prezentacja przygotowana przez Agatę Cebulak, byłą wolontariuszkę a obecnie pracownicę schroniska.
Świetnie zorganizowany wolontariat przez Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych i Koło Przyjaciół Schroniska przy Instytucie Psychologii KUL został doceniony przez Prezydenta Miasta Lublin Adama Wasilewskiego.
Dyplomy i podziękowania za pracę na rzecz schroniska, propagowanie zasad mądrej adopcji i odpowiedzialnej terrarystyki wręczyła Dyrektor Kancelarii Prezydenta Iwona Ewa Haponiuk.
Wiosenne spotkanie uatrakcyjniły warsztaty z ZOO orygami Kacpra Stanickiego i malowanie twarzy przez Martynę Korzynek.
Wolontariusze i goście nie zapomnieli o naszych zwierzakach, były spacery i zabawy.
Pani Agnieszka Grądek tradycyjnie pielęgnowała i strzygła pieski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i firmie Vet Trade za poczęstunek.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz